Hepsor logo

Nekustamā īpašuma attīstītājs “Hepsor” gatavojas piedāvāt uzņēmuma akcijas Tallinas biržā

Atpakaļ

Nekustamā īpašuma attīstības uzņēmums “Hepsor”, kas darbojas Igaunijas un Latvijas tirgū, uzsācis sagatavošanās darbus uzņēmuma akciju sākotnējam publiskajam piedāvājumam (IPO) un to iekļaušanai “Nasdaq Tallinn” biržas galvenajā sarakstā. Precīzais akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma laiks tiks paziņots pēc sagatavošanās darbu noslēguma.

Publiskais piedāvājums sniegs investoriem iespēju ieguldīt vienā no straujāk augošajiem nekustamā īpašuma attīstības uzņēmumiem Baltijā. Ar iegūtajiem līdzekļiem tiks finansēti plānošanas stadijā esošie nekustamo īpašumu attīstības projekti. Šobrīd uzņēmuma portfelī ir 20 jauni attīstības projekti, kuru kopējā platība ir 140 000 m2. Akciju publiskā piedāvājuma laiku var ietekmēt norises globālajā ekonomikā un to atspoguļojums akciju tirgos.

2020. gadā “Hepsor” iekļuva nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas “Colliers” nekustamo īpašumu attīstītāju top10. Savukārt Igaunijā uzņēmums pēdējo četru gadu laikā (no 2017.gada līdz 2020.gadam) pastāvīgi bijis starp četriem lielākajiem mājokļu attīstītājiem. Pagājušajā gadā tas ieņēma otro vietu tirgū ar 277 pārdotiem jauniem dzīvokļiem. “Hepsor” valdes loceklis Henrijs Lakss (Henri Laks) norāda: “Uzņēmuma stabilā pozīcija palīdzēs tam attīstīties arī turpmāk. Vietējā tirgus kontekstā mūsu attīstības portfelis ir ļoti spēcīgs, tāpēc esam pārliecināti, ka turpināsim strauji augt. Pat tiem, kuri iepriekš nav investējuši nekustamajā īpašumā, “Hepsor” akciju iegāde ir laba iespēja piedalīties Igaunijas un Latvijas nekustamo īpašumu nozares straujajā attīstībā. Ņemot vērā, ka uzņēmums ir orientēts uz izaugsmi, tuvākajos gados nav plānots izmaksāt dividendes.”

2020. gadā “Hepsor” grupas uzņēmuma pārdošanas ieņēmumi Latvijā sasniedza 4,9 miljonus eiro, veidojot gandrīz 13% no kopējiem grupas pārdošanas ieņēmumiem. Pērn, salīdzinot ar 2019. gadu, “Hepsor” grupas kopējais apgrozījums pieauga par 98%, sasniedzot 38,8 miljonus eiro. Savukārt uzņēmuma tīrā peļņa attiecīgajā periodā pieauga par 115%, sasniedzot 2,9 miljonus eiro.

Viens no lielākajiem un pazīstamākajiem uzņēmuma attīstības projektiem Latvijā ir multi-funkcionālais A klases biznesa komplekss “Krasta City”, ko plānots īstenot tuvāko desmit gadu laikā. Savukārt Tallinā tas ir Rūpnīcu kvartāls (Manufaktuuri Põhja), kas sastāvēs no divām jaunām daudzdzīvokļu ēkām ar 154 dzīvokļiem un rekonstruētu “Baltic Manufactory” rūpnīcas ēku, kurā atradīsies 400 dzīvokļi un 6000 m2 iznomājamas komercplatības. “Hepsor” attīsta arī pirmos “zaļos birojus” Baltijā, kuros tiek īstenoti vairāki inovatīvi un videi draudzīgi inženiertehniskie risinājumi.

Jau iepriekš ziņots, ka šobrīd Rīgā ir uzsākta jauna biznesa kompleksa būvniecība, kas sastāvēs no divām kārtām un kura kopējā platība būs vairāk nekā 11000 m2. Tāpat šī gada vasaras nobeigumā sākās arī dzīvojamā kvartāla “Kuldīgas Parks” celtniecība, kur būs pieejami 116 divu, trīs un četristabu dzīvokļi.

“Hepsor Group” dibinātāji un īpašnieki ir Andres Parloja (Andres Pärloja) (33,25%), Kristjans Mitts (Kristjan Mitt) (33,25%), Henrijs Lakss (Henri Laks) (16,6%) un finanšu investors Lauri Meidls (Lauri Meidla) (16,9%).

Par “Hepsor”:

Uzņēmums dibināts Igaunijā 2011. gadā, kur līdz šim īstenoti vairāki nekustamā īpašuma projekti dzīvojamā un komercsegmentā. Latvijā “Hepsor” darbību uzsāka 2017. gada nogalē. Sadarbībā ar “Hepsor” saistīto būvniecības uzņēmumu “Mitt&Perlebach” tiek attīstīti vairāki projekti, piedāvājot klientiem iegādāties nekustamos īpašumus dzīvojamā segmentā par kvalitātei atbilstošu cenu.Tuvāko gadu laikā tiks veiktas vērienīgas investīcijas dzīvojamā un komercsegmentā, par ko plašāka informācija tiks sniegta pārskatāmā nākotnē.

Šis materiāls nav paredzēts tiešai vai netiešai publicēšanai vai izplatīšanai Amerikas Savienotajās Valstīs (tostarp tās teritorijā un īpašumos, jebkurā savienoto valstu štatā un Kolumbijas apgabalā), Austrālijā, Kanādā, Honkongā, Japānā, Dienvidāfrikā vai jebkurā citā jurisdikcijā, kur šāda darbība ir nelikumīga.

Šis paziņojums ir reklāma, nevis prospekts Regulas (ES) 2017/1129 (“Prospektu regula”) ) izpratnē  vai paziņojums par publisko piedāvājumu. Lai pilnībā izprastu iespējamos riskus un ieguvumus, investoriem nevajadzētu pieņemt nekādus lēmumus par ieguldījumiem šajā paziņojumā minētajos vērtspapīros, izņemot, pamatojoties uz informāciju, kas ietverta Finanšu uzraudzības iestādes apstiprinātajā prospektā. AS “Hepsor” publicēs papildu informāciju par prospekta apstiprināšanu saskaņā ar Prospektu noteikumiem un attiecīgo informāciju darīs pieejamu tīmekļa vietnē (www.fi.ee) un mājaslapā (www.hepsor.ee/investorile). Prospekta apstiprināšana, ko veic Finanšu uzraudzības iestādes , nebūtu jāuzskata par vērtspapīru apstiprināšanu

Papildu informācija:

Martti Krass

SIA “Hepsor” valdes loceklis

martti@hepsor.ee

Atpakaļ

Turpinot izmantot mūsu tīmekļa vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, kas nepieciešami vietnes pamatfunkciju darbībai un lietotāju preferenču saglabāšanai.