Hepsor logo

Nekustamā īpašuma attīstītājs “Hepsor” uzsāk akciju publisko piedāvājumu biržā

Atpakaļ

Nekustamā īpašuma attīstības uzņēmums “Hepsor”, kas darbojas Igaunijas un Latvijas tirgū,  10. novembrī uzsāk sākotnējo publisko akciju piedāvājumu (IPO) “Nasdaq Tallinn” biržas galvenajā sarakstā. Ar jauno investoru palīdzību uzņēmums vēlas piesaistīt līdz desmit miljoniem eiro, lai finansētu plānošanas stadijā esošos nekustamo īpašumu attīstības projektus Rīgā un Tallinā. Pieteikties uzņēmuma IPO akcijām būs iespējams līdz 19. novembrim.

Privātajiem investoriem un institucionālajiem investoriem būs iespēja parakstīties kopumā uz 777 001 uzņēmuma akciju. Vienas akcijas cena ir 11,70 eiro. Piedāvājamo akciju parakstīšanās periods ilgs līdz 19. novembrim.

Plānots, ka sākotnējā publiskā piedāvājuma rezultāti un akciju sadale starp investoriem tiks paziņota aptuveni šī gada 22. novembrī. Savukārt “Nasdaq Tallinn” biržas galvenajā sarakstā “Hepsor” akciju tirdzniecība tiks uzsākta aptuveni 2021. gada 26. novembrī.

Uzņēmuma galvenais mērķis ir reinvestēt iegūto peļņu uzņēmuma attīstībā, tāpēc “Hepsor” akcijas būs izaugsmes, nevis dividenžu akcijas. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Henrijs Lakss (Henri Laks) norāda: “IPO sniedz iespēju investoriem no Baltijas reģiona ieguldīt līdzekļus strauji augošā un stabilā nekustamā īpašuma attīstības uzņēmumā, kas darbojas Igaunijas un Latvijas tirgū. Iegūtos līdzekļus vēlamies izmantot, lai finansētu turpmāko straujo izaugsmi, jo tuvāko četru, piecu gadu laikā plānojam attīstīt vairāk mājokļu un komercplatību, nekā iepriekšējos desmit darbības gados.” Šobrīd uzņēmuma portfelī ir 22 jauni attīstības projekti, kuru kopējā platība ir 140 000 m2.

Lai parakstītos uz akcijām, investoriem jāsazinās ar finanšu iestādi, kas ir “Nasdaq Tallinn” biržas dalībnieču sarakstā un apkalpo ieguldītāja vērtspapīru kontu, lai piedāvājuma perioda laikā iesniegtu parakstīšanās piedāvājuma nosacījumiem atbilstošu pieteikumu.

2020. gadā “Hepsor” iekļuva nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas “Colliers” nekustamo īpašumu attīstītāju top10. Savukārt Igaunijā uzņēmums pēdējo četru gadu laikā (no 2017. gada līdz 2020. gadam) pastāvīgi bijis starp četriem lielākajiem mājokļu attīstītājiem. Pagājušajā gadā tas ieņēma otro vietu tirgū ar 277 pārdotiem jauniem dzīvokļiem.

2020. gadā “Hepsor” grupas uzņēmuma pārdošanas ieņēmumi Latvijā sasniedza 4,9 miljonus eiro, veidojot gandrīz 13% no kopējiem grupas pārdošanas ieņēmumiem. Pērn, salīdzinot ar 2019. gadu, “Hepsor” grupas kopējais apgrozījums pieauga par 98%, sasniedzot 38,8 miljonus eiro. Savukārt uzņēmuma peļņa pēc nodokļiem attiecīgajā periodā pieauga par 115%, sasniedzot 2,9 miljonus eiro. IPO organizē AS “LHV Pank”, un juridiskais konsultants ir advokātu birojs “Ellex Raidla”.

Par “Hepsor”:

Uzņēmums dibināts Igaunijā 2011. gadā, kur līdz šim īstenoti vairāki nekustamā īpašuma projekti dzīvojamā un komercsegmentā. Latvijā “Hepsor” darbību uzsāka 2017. gada nogalē. Sadarbībā ar “Hepsor” saistīto būvniecības uzņēmumu “Mitt&Perlebach” tiek attīstīti vairāki projekti, piedāvājot klientiem iegādāties nekustamos īpašumus dzīvojamā segmentā par kvalitātei atbilstošu cenu.Tuvāko gadu laikā tiks veiktas vērienīgas investīcijas dzīvojamā un komercsegmentā, par ko plašāka informācija tiks sniegta pārskatāmā nākotnē.

Šis materiāls nav paredzēts tiešai vai netiešai publicēšanai vai izplatīšanai Amerikas Savienotajās Valstīs (tostarp tās teritorijā un īpašumos, jebkurā savienoto valstu štatā un Kolumbijas apgabalā), Austrālijā, Kanādā, Honkongā, Japānā, Dienvidāfrikā vai jebkurā citā jurisdikcijā, kur šāda darbība ir nelikumīga.

Šis paziņojums ir reklāma, nevis prospekts Regulas (ES) 2017/1129 (“Prospektu regula”) ) izpratnē  vai paziņojums par publisko piedāvājumu. Lai pilnībā izprastu iespējamos riskus un ieguvumus, investoriem nevajadzētu pieņemt nekādus lēmumus par ieguldījumiem šajā paziņojumā minētajos vērtspapīros, izņemot, pamatojoties uz informāciju, kas ietverta Finanšu uzraudzības iestādes apstiprinātajā prospektā. AS “Hepsor” publicēs papildu informāciju par prospekta apstiprināšanu saskaņā ar Prospektu noteikumiem un attiecīgo informāciju darīs pieejamu tīmekļa vietnē (www.fi.ee) un mājaslapā (www.hepsor.ee/investorile). Prospekta apstiprināšana, ko veic Finanšu uzraudzības iestādes , nebūtu jāuzskata par vērtspapīru apstiprināšanu

Papildu informācija:

Martti Krass
SIA “Hepsor” valdes loceklis
martti@hepsor.ee

Atpakaļ

Turpinot izmantot mūsu tīmekļa vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, kas nepieciešami vietnes pamatfunkciju darbībai un lietotāju preferenču saglabāšanai.