Hepsor logo

Tallinā tiks būvēta pirmā “Zaļā biroja” augstceltne

Atpakaļ

Hepsor uzsāks pirmās augstceltnes būvniecību, sekojot zaļās domāšanas konceptam, kas atradīsies Parnu Road tuvu Tallinas sirdij.

Saskaņā ar Hepsor valdes locekļa Henri Laks teikto ēka tiek būvēta uzņēmumiem, kam nepieciešamas jaunas biroja telpas un kam rūp sava un apkārtējas vides nākotne. “Ņemot vērā mūsu pieredzi un zināšanas “zaļo biroju” būvniecībā, droši varam apgalvot, ka šādu biroju būvniecība neizmaksā būtiski vairāk un nomniekiem nav jāuztraucas par nomas maksas sadārdzinājumu,” sola Laks, piebilstot, ka inovatīvi un ilgtspējīgi risinājumi uzturēšanas izmaksas padara zemākas.

Ēkas nosaukums ir Bűroo 113. Augstceltnes 13 stāvos būs pieejami 3900m2 iznomājamās platības. Papildus biroju telpām būs pieejamas arī komerctelpas, restorāns un stāvvietas. Ēkas piektajā stāvā tiks izbūvēta jumta terase, kas pieejama ēkas nomniekiem un viesiem.

Šī būs pirmā ēka šāda tipa augstceltne Tallinā, kas ziemas laikā tiks apsildīta un vasaras laikā atvēsināta, izmantojot ģeotermālo enerģiju. Temperatūra ēkā tiek automātiski regulēta ar ēkas termoaktīvo sensoru palīdzību. Ventilācija tiek nodrošināta pēc pieprasījuma atbilstoši cilvēku skaitam telpā. Tiks paredzētas sistēmas lietus ūdens savākšanai, lai to izmantotu labierīcībās. Elektrības izdevumu samazināšanai uz jumta tiks uzstādīti saules paneļi.

Videi draudzīgs dizains un īpaši logu slēģi neļaus telpām uzkarst vasaras laikā, samazinot gaisa atvēsināšanas izmaksas.

Blakus ēkai tiks izbūvēta autostāvvieta četros stāvos, kur paredzēta iespēja uzlādēt elektroauto. Tiks paredzēta telpa velosipēdu novietošanai kā arī pārģērbšanas un dušas telpas cilvēkiem, kas uz darbu pārvietojas ar velosipēdiem.

Hepsor ir “zaļo biroja” ēku būvniecības pionieris Igaunijā. Pirmā videi draudzīgā ēka 157 Sõpruse Avenue tika uzbūvēta pirms pieciem gadiem. Līdz šim lielākā A klases energoefektivitātes biroju ēka 7B Järvevana Road tika pabeigta 2018.gada sākumā. Nesen Hepsor ir uzsācis vēl vienas “zaļās ēkas” ar nosaukumu Grűne būvniecību, kas atradīsies Tallinā starp Haabersti and Mustamäe rajoniem.

Büroo 113 autors ir arhtektu birojs Pluss, tās celtniecību veiks būvniecības uzņēmums Mitt&Perlebach. Ēkas iznomāšanas pakalpojumus piedāvā 1Partner Seven. Ēku paredzēts pabeigt 2021.gadā.

Atpakaļ

Turpinot izmantot mūsu tīmekļa vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, kas nepieciešami vietnes pamatfunkciju darbībai un lietotāju preferenču saglabāšanai.