Hepsor logo

Tallinā uzsākta “Zaļā biroja” celtniecība

Atpakaļ

Nekustamā īpašuma attīstītājs Hepsor ir uzsācis ofisa ēkas celtniecību Tallinā, kas pilnībā atbilst zaļās domāšanas konceptam. Ēka ar nosaukumu Grűne tiks aprīkota ar virkni unikāliem, videi draudzīgiem risinājumiem, tostarp ēkas sienas būs noklātas ar vīteņaugiem.

Saskaņā ar Hepsor valdes locekļa Henri Laks teikto, Grűne varētu atbilst A+ energoefektivitātes rādītājiem. “Ēkas inovatīvie tehnoloģiskie risinājumi ir videi draudzīgi, palīdz samazināt ēkas uzturēšanas izmaksas un cilvēkiem rada labāku darba vidi”, norāda Laks.

Hepsor ir pirmais nekustamā īpašuma attīstītājs Igaunijā, kas ir uzsācis “zaļo biroja” ēku celtniecību.
Hepsor ir uzbūvējis pirmo šāda veida būvi Tallinā, kas atrodas 7B Järvevana ielā. Otrā Hepsor attīstītā biroju ēka tika uzcelta 157 Sõpruse Avenue Tallinā. “Abas ēkas ir tehnoloģiski inovatīvas, piedāvā izcilus darba apstākļus un atbilst ilgtspējīgas attīstības principiem. Pieprasījums pēc šāda veida ēkām pieaug, par visām telpām tika noslēgti nomas līgumi līdz ēkas nodošanai ekspluatācijā” skaidro Laks.
Telpas Grűne biroju ēkā tiek apsildītas un atvēsinātas izmantojot ģeotermisko enerģiju, sensori regulē enerģijas uzkrāšanu un izplatīšanu telpās no griestiem. Ventilācijas sistēma darbojas saskaņā ar pieprasījumu un svaigā gaisa pieplūde tiek nodrošināta atbilstoši cilvēku skaitam telpā.
Ir paredzēta sistēma, kas uzkrāj lietus ūdeni un uz jumta tiks uzstādīti saules paneļi, lai samazinātu elektrības izmaksas. Telpās tiks izmantotas inovatīvas LED apgaismojuma sistēmas.
Ēka atradīsies blakus Haabersti-Mustamäe ceļam nodrošinot piekļuvi arī nemotorizētajam transportam. Tiks nodrošinātas ērtības cilvēkiem, kas uz darbu pārvietojas ar velosipēdiem – ārējās un iekšējās velo novietnes, kā arī pārģērbšanās un dušas telpas.
Kā norāda Henri Laks, ēkas galvenais mērķis ir radīt videi un cilvēkiem draudzīgus darba apstākļus un telpu, kas iekļautos apkārtējā vidē. “Vīteņaugi, kas augs gar ēkas fasādi laika gaitā veidos ēku dzīvu un izskatīsies ļoti interesanti” piebilst Laks.
Grűne “zaļā biroja” ēku attīsta Nekustamā īpašuma attīstītājs Hepsor. Ēkā būs 4600m2, kas izvietoti 4 stāvos. Ēkas autors ir arhitektu birojs Molumba, tās celtniecību veiks būvniecības uzņēmums Mitt&Perlebach.

Uzzināt vairāk: www.grune.ee

Atpakaļ

Turpinot izmantot mūsu tīmekļa vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, kas nepieciešami vietnes pamatfunkciju darbībai un lietotāju preferenču saglabāšanai.